Hafta Sonu İzlenecek Aile Filmleri

Güzel bir hafta sonunu aileniz ile birlikte geçirmekten daha keyifli ne olabilir ki. Sizlere en iyi aile filmleri bulunan hafta sonu izlenecek aile filmleri listesini hazırladık. Çocuk, yaşlı tüm aile bireylerinizle bu aile filmlerini izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Kanatlarını Aç (2019) – IMDb Puanı: 7,3

Kanatlarını Aç filmi, yabani kazların göç etmeleri konusunda uzmanlık yapan Christian’ın gerçek hikayesini anlatıyor. Christian ve 14 yaşındaki oğlu birlikte maceralara atılıyor. Nicolas Vanier’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu film hafta sonu izlenecek aile filmleri listemizde yer alıyor.

Aslan Kral (2019) – IMDb Puanı: 6,9

Aslan Kral filmi, yavru aslan Simba’nın başından geçen olayları konu alıyor. Ormanın kralı Mufasa, Simba’nın babasıdır. Scar ise Mufasa’nın kardeşidir. Scar, ormanın kralı olmak için Mufasa’yı öldürür. Daha sonra krallığın varisi Simba’nın başına bir düşman olarak çıkar. Simba, büyüyüp geliştikten sonra krallığını geri almak için amcası Scar’ın karşısına yeniden çıkacaktır.

Terabithia Köprüsü (2019) – IMDb Puanı: 7,1

Terabithia Köprüsü, çocukların hayal gücünün bir sınırı olmadığı anlatan en iyi filmlerden biri oluyor. Film, iki çocuğun yaşamın zorluklarından uzakta kendi içlerinde oluşturdukları bir dünyadaki olayları konu alıyor. Jesse ve Leslie, okulda çok güzel bir arkadaşlık başlatır. Daha sonra evlerinin yakınında bir ormanda yalnızca kendilerinin gördüğü bir dünya oluştururlar. İkili bu dünyada kral ve kraliçe olmuşlardır.

Kimsesiz Çocuk Remi (2018) – IMDb Puanı: 7,0

10 yaşında evlat edinilen Remi, ailesinden koparılır ve gizemli bir gezgin müzisyen olan Signor Vitalis’in koruması altına girer. Hayatın zorlu yanları öğrenmek ve ekmeğini kazanmak için şarkı söylemek durmunda kalır. Sadık köpeği ve maymunu ile birlikte Fransa’da güzel günler geçirirler.

Jumanji (1995) – IMDb Puanı: 7,0

İki çocuk, sihirli bir masa oyunu bulur ve oynamaya başlarlar. Sihir dolu oyunun içinde uzun yıllar hapsolmuş bir adam görürler. Adamı serbest bırakmak için oyunu oynarlar. Ancak bir sürü tehlike ile karşı karşıya kalırlar. Tüm bunlardan kurtulmak için sihirli masa oyununu bitirmeleri gerekir. Joe Johnston tarafından yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Robin Williams, Kirsten Dunst ve Bonnie Hunt yer alıyor.

Bir Cevap Yazın