Gülmekten Duramayacağınız Komedi Filmleri

Gülmek her zaman güzel bir eylemdir. Gülmek bulaşıcıdır çünkü insanı mutlu eder. En iyi komedi filmleri bulunan gülmekten duramayacağınız komedi filmleri listesi…

3 Aptal (2009) – IMDb Puanı: 8,4

Rancho, Farhan ve Raju; Hindistan’ın en önemli üniversitelerinden birinde mühendislik eğitimi alan ve aynı odada kalan üç arkadaştır. Raju ailesini fakirlikten kurtarmak istediği için, Farhan ailesinin isteğiyle, Rancho ise makinelere olan ilgisi nedeniyle mühendislik bölümünü tercih etmişlerdir. Üç arkadaşın başından geçenler dostluk kavramını tam anlamıyla beyaz perdeye yansıtıyor. Aynı zamanda izleyiciyi de güldürmeyi ihmal etmiyor. Aamir Khan’ın başrolde yer aldığı bu yapım, Hindistan sinemasının en çok izlenen filmlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Deadpool 2 (2018) – IMDb Puanı: 7,7

Kahramanlıklarına devam eden Deadpool, bir diğer taraftan da günlük hayatını sürdürüyor. Deadpool ve kız arkadaşı Vanessa, aşk dolu zamanlar yaşamaktadırlar. Ancak gelecekten Deadpool’un zamanına gelen Cable her şeyi mahveder. Geleceği darmaduman edecek bir çocuğun peşinde Cable’ı, Deadpool ve ekibi durdurmaya çalışır. Deadpool, birbirinden bağımsız karakterlerin bulunduğu bir X-Force ekibi ile mücadele verir.

Yedi Psikopat (2012) – IMDb Puanı: 7,2

Marty, Yedi Psikopat ismini verdiği fakat kurgusunu tam anlamıyla başaramadığı bir kitabını yazmaya çalışan bir yazardır. Billy ise işsiz bir aktördür ve Marty’nin kapı komşusudur. Geçimini zenginlerin köpeklerini kaçırarak onlardan fidye isteyerek sağlayan Billy, Marty’yi çok sever. Hans ise Marty’nin suç ortağıdır. Bir gün Charlie adındaki bir psikopatın köpeğini çalarlar. Charlie çok sevdiği köpeğini çalanları öldürmek ister.

Diktatör (2012) – IMDb Puanı: 6,4

Ülkesine demokratik yönetim gelmesini engelleyen diktatör General Aladeen, istediği her şeyi yapabiliyor. İsterse bir koşu yarışında birinci gelmek için atleti vuruyor. Ülkesinin dilinde kullanılan birçok sözcüğü kendi ismiyle değiştiriyor. Onun için kurallar yok, çünkü kuralları o koyuyor. Gülmekten duramayacağınız komedi filmleri listemizde absürt bir yapım olarak yer alıyor.

Dating Amber (2020) – IMDb Puanı: 7,0

Eddie ve Amber başka kişilerin cinsel hayatları hakkında spekülasyon yapmalarının önüne geçmek için sahte bir ilişki yaşarlar. Amber, Londra’ya taşınma hayaliyle yaşarken Eddie ise babası gibi askere gitmek ister. İkili arasındaki uyumsuzluk anlaşmanın bozulmasına neden olur.

Bir Cevap Yazın