Finaliyle Ters Köşe Yapan Netflix Filmleri

uncut gems ters köşe yapan netflix filmleri

Sinemanın en önemli oyunu seyirciyi kandırmaktır. Kandırılmak hepimizin hoşuna gider. Bir filmin sonunun hiç beklenmedik bir şekilde bitmesi daha güzel olabilir. İşte finaliyle ters köşe yapan Netflix filmleri seçtik.

1- Bird Box (IMDb: 6,6)

bird box

Başlarına gelen musibetten kurtulmak için gözleri bağlı bir kadın ve onun çocuklarının anlatıldığı film beş yıl öncesinde başlıyor. Bu sürede hayatta kalmayı başaran Malorie ve çocuklarının başından sayısız zorluk geçiyor. Gözleri kapalı şekilde ilerlemek zorunda olan ailenin hisleri oldukça gelişmiştir. Nehir kıyısında terk edilmiş bir evden daha güvenli bir yere gitmek için yola koyuluyorlar. En ufak bir hata hayatlarına mâl olabilir.

2- The Platform (IMDb: 7,0)

the platform

Film, dikey olarak kurulmuş bir hapishanede geçiyor. Her katta iki farklı mahkum kalıyor. Alt katlara indikçe hayatta kalmak daha da zorlaşıyor. Çünkü her gün sadece bir kez en üst kattan aşağıya doğru yemek indirilmektedir. Üst kattakiler aşağıdakilere ne bırakırsa alttakiler onu yemek zorunda kalıyor.

3- Uncut Gems (IMDb: 7,4)

uncut gems ters köşe yapan netflix filmleri

New York’ta elmas ticaretinin yoğun olduğu bir bölgede geçen Uncut Gems filmi, zengin ve ünlü kişilere satış yapan bir kuyumcunun hikayesini anlatıyor. Kuyumcunun ürünlerinin büyük bir kısmını çalınınca dükkan sahibinin hayatı hiç beklenmediği şekilde karışıyor.

4- The Perfection (IMDb: 6,1)

the perfection

Charlotte, amansız bir hastalığa yakalanmış annesine bakabilmek için hayallerinden ve kendi hayatından vazgeçmiş bir viyolonsel dâhisidir. Charlotte bir zamanlar kendinin olduğu yerde olan Lizzie’yi takip eder. Bu takip sonrasında beklenmedik bir tanışma gerçekleşir. Charlotte ve Lizzie arasında bir arkadaşlar başlar. Bu arkadaşlık zaman geçtikçe farklı sonuçlar ortaya çıkarmaya başlar.

5- Black Mirror: Bandersnatch (IMDb: 7,2)

black mirror bandersnatch

Netflix’in sevilen dizisi Black Mirror, bu kez bir film olarak karşımıza çıkıyor. Hem de sadece bir film değil, gelişen olayları sizin belirleyebileceğiniz interaktif bir film. Ana karakterin alacağı kararları sizin seçtiğiniz bir film olarak karşımıza çıkan Bandersnatch filminde oyun geliştiricisi olan karakterimiz iyi bir şirketten teklif alıyor.

Önerilen Yazı: 2020 Yılında Vizyona Girecek En İyi Filmler

Finaliyle Ters Köşe Yapan Netflix Filmleri arasına sizin de eklemek istedikleriniz var mı? Yorumlarda belirtin.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın