En İyi Netflix Mini Dizileri

En İyi Netflix Mini Dizileri

Netflix’te yüzlerce dizi ve filmi bulabilirsiniz. Ancak dizi izlemek için çok vaktiniz olmadığı zamanlarda 20-25 dakikalık filmler işinize yarayabilir. Ya da uzun uzun sezonlar izlemek istemiyor olabilirsiniz. İşte kısa uzunlukta ve az bölümlü en iyi Netflix mini dizileri yazımızda. En Çok İzlenen ekibi olarak iyi seyirler dileriz!

When They See Us (2019) IMDb Puanı: 8,9

Netflix’te 2019 yılında yayınlanan When They See Us mini dizisi çarpıcı bir senaryo ile tüm gözleri üzerine çekti. Beş siyahi gencin adalet arayışını anlatan dizi sadece 4 bölümden oluşuyor. IMDb’den 8,9 puan alan dizide beş siyahi gence tecavüz iftirası atılıyor. Genç arkadaşlar suçsuz yere hapse giriyorlar. Hiçbir suç işlememelerine rağmen hapis cezasına mahkum bırakılan beş siyahi genç özgürlükleri için mücadele ediyorlar ve suçsuz olduklarını kanıtlamaya çalışıyorlar. Ava DuVernay yapımcılığındaki mini dizi Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse gibi oyuncular yer alıyor.

The Haunting of Hill House (2018) IMDb Puanı: 8,7

Mike Flanagan yapımcılığındaki dram, korku ve gizem türündeki mini dizinin oyuncu kadrosunda Michiel Huisman, Carlo Gugino ve Henry Thomas yer alıyor. Shirley Jackson’ın aynı isimdeki bir romanından uyarlanan mini dizi, bir tepede bulunan gizemli bir evde yaşayan beş kardeşin başından geçenleri anlatıyor. Netflix’te en çok izlenen yapımlardan biri olan The Haunting of Hill House, beş kardeşin tepedeki gizemli eve gelmesiyle birlikte başlıyor.

Unbelievable (2019) IMDb Puanı: 8,5

Netflix’in en çok izlenen mini dizilerinden biri olan ve birçok ödül kazanan Unbelievable mini dizisi, tecavüze uğrayan bir genç kadının yaşadıklarını konu alıyor. Genç kadın, her ne kadar tecavüze uğradığını söylese de kimse ona inanmıyor. Bu iddiaları yüzünden halk ona kötü bakıyor ve suçluyor. 8 bölümden oluşan mini dizide gerçeklerin ortaya çıkmasını beklerken çok heyecanlanacaksınız. Kaitlyn Dever, Toni Colette ve Merritt Wever gibi isimler yer aldığı suç ve dram temalı mini diziyi mutlaka izleyin.

Buna da göz atın: Heyecanla İzlenecek Savaş Filmleri

En İyi Netflix Mini Dizileri arasında en çok beğenerek izlediğiniz dizi hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın