En İyi Netflix Kore Dizileri

Netflix kore dizileri, son zamanlarda çok fazla izlenen dizi kategorisi haline gelmiştir. Bu başarıyı elde etmesi tabii ki de Kore sinemasının başarılı yapımlar ortaya çıkardığını gösterir. Peki, en iyi netflix kore dizileri hangileridir? İşte o liste…

Hospital Playlist (2020) – IMDb Puanı: 8,7

İsminden de anlaşılacağı gibi Hospital Playlist dizisi bir hastanedeki sağlık çalışanlarının ve hastaların başından geçen olayları konu alıyor. 99 yılında aynı üniversitede tıp eğitimi alan 5 doktor, günümüzde aynı hastanede birlikte doktor olarak çalışmaktadırlar. Bu doktorlar için her gün doğum ve ölüm arasında olağan dışı bir şekilde geçiyor.

Signal (2016) – IMDb Puanı: 8,7

Günümüzde yaşayan bir dedektif zamanda geriye giden bir telsizle geçmiş yıllarda yaşamış bir dedektif ile iletişim kurar. Eski ve yeni dedektif çözülmemiş bir vakayı çözmek için bir araya gelirler. Signal dizisinde ise bu süreçte yaşanan olaylar anlatılır. Şüphesiz bu dizi en iyi Netflix kore dizileri arasında yer almayı hak ediyor.

Misaeng (2014) – IMDb Puanı: 8,6

Çocukluğundan beri masa oyunların ilgisi olan Siwan için bu oyunu oynamak hayatındaki en önemli şeydir. Ancak ne kadar çok oynarsa oynasın tüm çabalarına rağmen profesyonel bir go oyuncusu olmayı asla başaramamaktadır. Oyundan vazgeçip gerçek hayata atılmaya karar verir. Bir dostunun öneriş ile birlikte Wonin International adındaki bir şirkette stajyer olarak çalışma başlar.

Stranger (2020) – IMDb Puanı: 8,6

Empati duyma yeteneğini kaybeden bir savcı, cesur bir kadın dedektifin de yardımı ile birlikte siyasi yolsuzluk olaylarının ortasında bir cinayet davası ile ilgilenir. Güney Kore’nin en iyi suç dizilerinden biri olan Stranger, IMDb’den 8,6 puan almayı da başarıyor. Seung-woo Cho, Doona Bae, Jae-myung Yoo oyuncu kadrosuyla harika bir yapımı ortaya koymuşlar.

Twogether (2020) – IMDb Puanı: 8,7

Twogether, Asya’da unutulmaz bir gezi için bir araya gelen yıldızların gezi sırasında başından geçen olayları konu alıyor. Asya’da düzenlenen harika bir gezide bir araya gelen Lee Seung-gi ve Jasper Liu adındaki iki ünlü, bu gezide hayranları ve yerel kültürlerle tanışırlar.

1 yorum

Bir Cevap Yazın