En İyi Netflix Anime Dizileri

Anime dizileri bazı kitleler tarafından oldukça sevilir. Peki, Netflix’teki en iyi anime dizileri hangileridir? İşte En iyi Netflix Anime Dizileri listesi…

5- One Punch Man (2015) – IMDb Puanı: 8,8

Saitama, One Punch Man dizisinin ana karakteridir. Saitama, dünyanın en güçlüsü olmak için o kadar çok çabalamıştır ki artık saçları buna dayanamayıp dökülmüştür. Ancak çalışmalarının sonucunu da almıştır. Çünkü tek bir yumrukla karşısına çıkan bütün düşmanları yenebilecek güce gelmiştir. Fakat düşmanları onun mütevazı yanından dolayı onu dikkate almaz.

4- Attack on Titan (2013) – IMDb Puanı: 8,8

845 yılında geçen Attack On Titan, insanlığın nereden geldiğini anlamadığı bir tehdit olan devlerle mücadelesini anlatıyor. Birden dünyada ortaya çıkan devler yalnızca insanları yiyerek besleniyor. Bu orantısız güç karşısında insanların hiç şansı yok. İnsanlık yaşamına devam edebilmek için devlere karşı aralarına bir duvar örüyor.

3- Hunter X Hunter (2011) – IMDb Puanı: 8,9

Gon Freecs, ufak bir köylü adasında yaşayan 12 yaşında küçük bir çocuktur. Gon, babasının öldüğünü sanmaktaydı ancak bir gün babasını yaşadığını ve onun dünyanın en iyi avcısı olduğunu keşfeder. Babasını bulmak ve onu daha iyi anlayabilmek için avcı olmaya karar verir. Ancak bu zorlu sınav hiç de kolay olmayacaktır.

2- Death Note (2006) – IMDb Puanı: 9,0                   

Death Note, Tsugumi Ooba tarafından yazılan bir manganın diziye uyarlanmış halidir.17 yaşındaki lise öğrencisi Light Yagami, yere ddüşen bir defter bulur. Bu defter Ölüm Defteri’nin ta kendisidir. Death Note dizisi ise defteri bulan Light Yagami’nin kendisi “Yeni Dünyanın Tanrısı” yapmasını anlatır. En İyi Netflix Anime Dizileri listemizde yer alıyor.

1- Fullmetal Alchemist Brotherhood (2010) – IMDb Puanı: 9,1

Edward ve Alphonse iki kardeştir. Babaları ise bir simyacıdır. Bir gün babaları evi terk ettikten sonra anneleri iki kardeş tek başına bakmak zorunda kalır. Bir yıl sonra anneleri de vefat eder. Kardeşler babalarının eserlerinden simyayı öğrenmeye başlar. Amaçları simya ile annelerini geri getirmektir. Edric Kardeşler, annelerini geri getirirler fakat bacaklarından fedakarlık etmez zorunda kalırlar. Anneleri ise insana benzememektedir. Söylediği tek şey ise “Lütfen beni öldürün.“

1 yorum

Bir Cevap Yazın