En İyi Mafya Filmleri

en iyi mafya filmleri

Mafya filmleri, yer altı dünyasında yaşanan kirli ve aksiyon dolu olayları beyaz perdeye aktarılmasıdır. Mafya filmlerinin büyük bir kısmı Oscar ödüllü yapımlar oluşuyor. İşte en iyi mafya filmleri listesini sizler için derledik! Yer altı dünyasını anlatan vazgeçilmez mafya filmleri bu listede yer alıyor.

5- Köstebek (2006) IMDb Puanı: 8,5

2006 yılında vizyona giren Köstebek filminin oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio ve Jack Nicholson gibi isimler yer alıyor. Film, Massachusetts Eyalet Polisi’nin şehrin en azılı suçlusu Frank Costello ve çetesini ortadan kaldırma çalışmalarını konu alıyor. Polisler, çeteyi bitirmek için aralarına bir casus sokmaya çalışır. Bunun için de Billy Costigan’ı seçiyorlar.

4- Sıkı Dostlar (1990) IMDb Puanı: 8,7

Martin Scorsese’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu Sıkı Dostlar filmi, 6 dalda Oscar adayı gösterildi. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmimiz, Henry Hill adındaki bir adamın iki arkadaşı ile beraber bir soygun planlamasını konu almaktadır. IMDb puanı 8,7 olan bu film mutlaka izlemeye değer.

3- Tanrı Kent (2002) IMDb Puanı: 8,7

Tanrı Kent filmi Brezilya ve Fransa’nın ortak yapımı olarak 2007 yılında vizyona girdi. Son 20 yılın en iyi mafya filmlerinden biri olan Tanrı Kent, dünya genelinde City of God ismiyle biliniyor. Filmde, Tanrı Kent’te yaşayan küçük ve genç yaştaki insanların suç örgütleri ile dolu yaşantısını konu alıyor.

2- Ucuz Roman (1994) IMDb Puanı: 8,9

Quentin Tarantino’nun yönetmen koltuğunda oturduğu ve oyuncu kadrosunda John Travolta, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Uma Thurman ve Harvey Keitel gibi isimlerin yer aldığı Pulp Fiction filmini mutlaka izlemelisiniz. Filmin konusu biraz farklı. Basit bir ifadeyle birçok hikayenin filmin sonunda birbirleri ile olan bağlantısını konu alıyor.

1- Baba 1 – 2 – 3 (1972) IMDB Puanı: 9,2

The Godfather serisi, bazı kitleler tarafından tarihin en iyi filmi olarak görülüyor. En iyi mafya filmleri listemizde yer alıyor. 1940 ve 1950 yılları arasında Amerika’daki yer altı dünyasını anlatıyor. İtalyan kökenli aile Amerika’ya taşınır. Don Corleone bu konuma gelebilmek için büyük savaşlar vermiştir. Bir gün Carleone, bir saldırı sonucu ağır şekilde yaralanır ve düşmanları bu durumdan faydalanmaya çalışıp aileyi yıkmaya çalışır. Toplamda üç filmden oluşan Baba serisini mutlaka izlemelisiniz.

Bir Cevap Yazın