En İyi Hint Filmleri

En İyi Hint Filmleri

Hint yapımı filmler özellikle son dönemde herkes tarafından izleniyor. Eski yapımları bile oldukça ilgi gören en iyi Hint filmleri listesini derledik. IMDb puanı en yüksek Hint filmleri bu listede yer alıyor.

Article 15 (2019) – IMDb Puanı: 8,2

Dürüst bir polis memuru olan Ayan Ranjan, Hindistan’ın kırsal bölgelerinde görev yapmaktadır. Oldukça fakir bir halkın bulunduğu bölgede kast sistemi yüzünden eşitsizlik ve adaletsizlik bulunmaktadır. Kast sistemine karşı çıkan herkes suçlanıyor ve toplumdan ayrıştırılıyor. Polis memuru Ayan Ranjan, kast sistemini yıkmak için bir mücadele verir. En iyi Hint filmleri arasında yer alıyor.

Baauhubali 2 The Conclusion (2017)  – IMDb Puanı: 8,2

Baauhubali’nin oğlu Shiva, babasının mirasını öğrenince bazı soruların cevaplarını aramak için yola koyulur. Mahishmati Krallığı’nda ortaya çıkan ve geçmiş olayların birbirleri ile bağlantısı öğrenen Shiva bir savaşa atılır. Aksiyon ve dram türündeki Baauhubali 2 filmi, IMDb puanı 8,2 olarak karşımıza çıkıyor.

Tanhaji The Unsung Warrior (2020) – IMDb Puanı: 7,6

Tanhaji Malusare, Maratha kralı Shivaji’nin ordusunda yer alan bir askeri komutandır. Bu komutan Rajput’un tehlikeli lideri Udaybhan Rathod’un ordusu tarafından korunan ve stratejik açıdan oldukça önemli bir konumda olan Kondhana kalesini ele geçirme operasyonuna liderlik ediyor. Aksiyon ve dram türündeki Tanhaji The Unsung Warrior filmi, 2 saat 15 dakika uzunluğundadır. 2020 yapımı film, IMDb’den 7,6 puan almıştır.

Sarıya Boya (2006) – IMDb Puanı: 8,2

Sue adındaki İngiliz bir kadın, Kızılderililer’in geçmişlerindeki özgürlük savaşçıları üzerine bir belgesel çekmek ister. Bunun altı genç Kızılderili’den yardım alır. Belgesel çekilirken Kızılderili gençler özgürlük destanını yeniden yaşamış gibi hissederler. Aamir Khan, Soha Ali Khan ve Siddharth gibi isimlerin yer aldığı yapım 2006 yılında vizyona girmiştir.

Peekay (2014) – IMDb Puanı: 8,1

Dünyadaki bir uzaylı, uzay gemisiyle iletişim kurmak için kullanabileceği tek cihazını kaybeder. Masum doğası ve çocuksu soruları ile ülkeyi, dini, insanları tanımaya çalışır. Ülkedeki din anlayışının insanlar üzerindeki etkilerini değerlendirmeye başlar ve bunu yakınındaki insanlara da yaptırır. Komedi ve dram türündeki film Aamir Khan’ın başrolünde izleyicinin karşısına geliyor.

1 yorum

Bir Cevap Yazın