En İyi HBO Dizileri

HBO dizileri, herkes tarafından sevilen yapımlardır. Peki, en çok izlenen HBO dizileri hangileridir? İşte en iyi HBO dizileri listesi sizlerle…

5- Rick and Morty (2013) IMDb Puanı: 9,2

Yaklaşık 20 yıldır kayıp olan Rick, aniden kızı Beth’in kapısına gelir ve oraya taşınır. Jerry, Rick’in dönüşünden memnun değildir. Yaşlı ve çatlak bilim adamı Rick, torunu Morty ile sayısız maceraya atılır. Farklı gezegenler, farklı zamanlar ve farklı canlılar ile maceralar yaşarlar. Bu maceralar yüzünden Morty derslerinden geri kaldığı için baba Jerry memnun değildir. Rick’i evden atmak için Beth’in aklına girmek ister. Ancak Jerry’nin aklı Rick’in yanında bile geçmez.

4- The Wire (2002) IMDb Puanı: 9,3

Baltimore şehrinde iyi adamlar olduğu gibi kötü adamlar da var. Bazen onları ayırt etmek için bir rozetten fazlasına ihtiyacınız olabiliyor. Son derece gerçekçi dram dizisi, bir polis ekibinin peşinde olduğu çeteyi takip ederken Baltimore şehrinin suç dolu yanlarını anlatıyor.

3- Game of Thrones (2011) IMDb Puanı: 9,3

Westeros’ta sorunlar başladı. Orta dünyanın sakinleri için Demir Taht’ın kontrolü, büyük gücün cazibesi anlamına geliyor. Ancak mevsimlerin ömür boyu sürdüğü bir ülkede kış yaklaşıyor. Ve onları koruyan Çin Seddi’nin ötesinde unutulmuş bir kötülük geri döndü. George RR Martin’in kitaplarından uyarlanan Game of Thrones dizisi şüphesiz en iyi HBO dizileri listesinde yer almayı hak ediyor.

2- Chernobyl (2019) IMDb Puanı: 9,4

26 Nisan 1986 tarihinde Sovyetler Birliği’ndeki Çernobil Nükleer Santrali büyük bir patlama yaşadı. Bu sürükleyici beş bölümlük mini dizi, sabahın erken saatlerinde meydana gelen patlama anından sonraki günlerde yaşanan kaos ve can kaybıyla geçen trajediyi anlatıyor. Tarihin en kötü insan yapımı kazasının güçlü ve içgüdüsel hikayesi Çernobil dizisinin konusunu oluşturuyor.

1- Band of Brothers (2001) IMDb Puanı: 9,4

BLT soldiers

Onlar sıradan insanlardı fakat tarihteki en olağanüstü çatışmanın ortasında kalmışlardı. Stephen E. Ambrose’un en çok satanlar listesine dayanan 10 bölümden oluşan mini dizi, İkinci Dünya Savaşı istismarları gerçek olduğu kadar ABD’li paraşütçü askerlerden oluşan seçkin bir ekibin harika başarılını anlatıyor.

1 yorum

Bir Cevap Yazın