En İyi Gerilim Filmleri

Film izlemeyi istemek güzeldir. Ancak ne izleyeceğinize karar vermek zordur. Bir gerilim filmi izlemeye ne dersiniz? İşte özenle seçtiğimiz en iyi gerilim filmleri listesi yazımızda…

5- Olağan Şüpheliler (1995) – IMDB Puanı: 8,5

Olağan Şüpheliler filmi, hayatta tek başına kalan biri, beş suçlunun görünüşte rastgele bir polis kadrosunda buluşmasıyla başlayan bir teknede korkunç bir silahlı çatışmaya neden olan karmaşık olayları anlatıyor. IMDB’den 8,5 puan alan film 1 saat 46 dakika sürüyor. Eğer daha önce izlemediyseniz Olağan Şüpheliler filmini mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

4- Köstebek (2006) – IMDB Puanı: 8,5

Köstebek filmi, gizli bir polis ve polisin içindeki bir köstebeği anlatıyor. Güney Boston’daki İrlandalı bir çeteye sızmak için birbirlerini teşhis etmeye çalışan iki kişi anlatılıyor. Martin Scorsese yönetmenliğindeki filmde Leonarda Di Caprio ve Matt Damon başrollerde oynuyor. 2006 yapımı film 2 saat 31 dakika sürüyor.

3- Prestij (2006) – IMDB Puanı: 8,5

Prestij filmi, 2006 yılında Christopher Nolan tarafından yönetilmiştir. Başrollerde Hugh Jackman, Scarlett Johansson ve Christian Bale bulunmaktadır. 2 saat 10 dakika süren filmde trajik bir kazanın ardından, sihirbazların birbirlerini yok etmeye çabalarında her şeyi feda ettiği bir savaş ortaya çıkar. IMDB’den 8,5 alan Prestij film, izlenmeye değer.

2- Vikram Vedha (2017) – IMDB Puanı: 8,5

Vikram, pek aklı başında olmayan bir polis memurudur. Ortağı Simon ile birlikte bir kaçakçı ve bir katil olan Vedha’yı yakalamaya çalışır. Vedha, Vikram’ın hayatında büyük bir değişiklik yapmak ister. Ancak bu bir    çatışmaya sebep olur. En iyi gerilim filmleri listemizde bulunan Vikram Vedha, 2 saat 27 dakika sürüyor.

1- Joker (2019) – IMBD Puanı: 8,5

Arthur Fleck, Gotham Şehri’nde zihinsel sorunları olan bir komedyendir. Toplum tarafından dikkate alınmayan ve kötü muameleye maruz kalan Arthur, delirmeye başlar. Delirince de ortaya Joker çıkar. Todd Phillips tarafından yönetilen Joker filminde başrolde Joaquin Phoenix yer alıyor. Robert De Niro ve Zazie Beets gibi isimler filmde rol alıyor. Şüphesiz tarihin en iyi filmlerinden biri.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın