En İyi Çocuk Filmleri – Çocuklara uygun filmler

rafadan tayfa göbeklitepe en iyi çocuk filmleri

Sinemada onlarca animasyon filmi var. Tabi bunlardan bazıları yetişkinler için oluyor. Bu nedenle çocuklarımıza izletirken dikkatli olmamız gerekiyor. Sizler için çocuklara uygun olan en iyi çocuk filmleri listesini hazırladık.

1- Kral Şakir: Korsanlar Diyarı

kral şakir korsanlar diyarı

Şakir ve ailesi şehre yaklaşmak üzere olan geçmişten gelen bir yaratığı durdurmak için zorlu ve bir o kadar da heyecanlı bir maceraya atılır. Yaratık sebebiyle şehir büyük bir tehlike içine düşmüştür. Yaratığı durdurmaya gücü yeten tek şey altından yapılmış bir savaş topudur. Şakir ve ailesi şehri kurtarmak için altın savaş topuna ulaşmaya çalışır.

2- Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe

rafadan tayfa göbeklitepe en iyi çocuk filmleri

Rafadan Tayfa ekibi Göbeklitepe’de gizemli maceralara atılıyorlar. Göbeklitepe’de yapılan kazılar dünyadaki tüm gözleri buraya çekmiştir. Akın, arkadaşı Veysi’den gizemli bir paket alır. Büyük bir merakla paketi açan Akın, anlam veremediği bakır bir sini ile karşılaşır. Veysi, Akın’a ulaşarak peşinde birilerinin olduğunu söyleyince Akın’ın kafası daha da karışır. Rafadan Tayfa ekibi sininin Göbeklitepe ile ilgili olduğunu anlayınca macera başlar.

3- Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi

bulmaca kulesi dev kuşun gizemi

Aslı, Can ve Mert; Dev Kuş’a ulaşmak için zorlu bir maceraya atılırlar. Üç arkadaş geçirdikleri bir kaza sonucu kendilerini farklı bir boyutta bulurlar. Bulmaca Kulesi isimli yerde bulunan üç arkadaş, burada gizemli olaylarla karşılaşırlar. Lugit ile birlikte kulenin düşmanı Hüdaverdi’nin tuzaklarını bozarlar. Dev Kuş için Lugit ile birlikte hareket etmeye karar verirler.

4- Kirpi Sonic

Kirpi Sonic

Çizgi filmini severek izlediğimiz Sonic bu kez sinemada karşımıza geliyor. Sonic filmde, peşine düşen kötü adamlardan kurtulup şeytani doktorun yüzüklerini geri almaya çalışıyor. Hükümet, Sonic’i yakalamak için işe koyuluyor fakat bu o kadar da kolay olmayacaktır. Sonic ise yüzükleri almak için her şeyi yapacaktır.

5- Buz Devri 3: Dinozorların Şafağı

buz devri 3

Buz Devri serisini sevmeyen kimse olamaz. Animasyon filmdeki her karakter birbirinden güzel ve eğlenceli bir yapıya sahip. Her şeyin üstesinden gelmeyi başaran kahramanlarımızın başı bu kez de dinozorlarla beladadır. Komik kahramanımız Sid’in öncülük yapacağı bu animasyon filmi çocuklar için uygun harika bir filmdir.

Önerilen Yazı: Aile ile İzlenecek Filmler

En İyi Çocuk Filmleri arasına siz de ekleme yapmak ister misiniz? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın