En İyi Bilim Kurgu Dizileri

En İyi Bilim Kurgu Dizileri

Biraz beyninizi zorlayacak, teknolojisini anlamayacağınız diziler izlemek güzel olabilir. İşte en iyi bilim kurgu dizileri listesi…

Orphan Black (2013) – IMDb Puanı: 8,3

Sarah, bir sokak kızıdır. Bir gün aynı kendisine benzeyen bir kızın intihar ettiğini görür ve olay yerinden kızın çantasını çalar. İntihar eden kızın çantasını karıştıran Sarah, gelir durumunun iyi olduğu görür. Ardından kızın evine giderek onun hayatını yaşamaya başlar. Sarah, bir zaman sonra farklı olayların içinde kendini bulur.

Farscape (1999) – IMDb Puanı: 8,3

John Crichton bir astronottur. Bir gün kendi türettiği bir teoriyi test etmek adına küçük bir uzay mekiğiyle uzaya doğru yol alır. Test esnasında yaşadığı rastlantılar sonrasında karşısında yer alan Worm Hole’den (solucan deliği) geçerek binlerce uzaktaki galaksilere ulaşır. John Crichton’ın geldiği yerde bir uzay savaşı yaşanmaktadır. Bu sırada da üç suçlu, Moya adındaki bir uzay gemisiyle firar etmeye çalışıyorlar.

The 100 (2014) – IMDb Puanı: 7,6

Dünyada yaşanan bir nükleer patlaması sonrasında insan hayatı sona ermiştir. Patlamadan kendini kurtarmayı başaran yalnızca 400 kişi vardır. Bu kişiler 12 istasyondan oluşan bir uzay filosunda yaşarlar. Ancak uzaydaki yiyecek ve içecek stokları bitince yeniden dünya kaynaklarını kullanmak zorundadırlar. İnsanların yaşayabileceğini kontrol etmeleri için 100 mahkumu dünyaya gönderirler. Bu mahkumların arasında iki tane de kaçak yolcu vardır. Bellamy ve Clarke’ın önderliğinde bu 100 kişi yeni dünya hayatına ayak uydurmaya çalışır.

12 Monkeys (2015) – IMDb Puanı: 7,7

Cole, gelecekten gelen bir zaman yolcusudur. Geleceği değiştirmek için zamana karşı bir mücadele verir. Daha önce denenmeyen tehlikeli bir yol ile zaman yolculuğu yapar ve 2043 yılından günümüze gelir. Bütün insanlığı yok edecek bir virüsü ortadan kaldırmaya çalışır.

See (2019) – IMDb Puanı: 7,6

See dizisi, görme yetisini kaybeden insanlığın yaşama tutunmak için yeni yollar arayışını konu alıyor. Dizinin başrolündeki Jason Momoa’nın Baba Voss karakterini canlandırdığını izleyeceğiz. Tek sezonu yayınlanan dizinin yalnızca 8 bölümü bulunuyor. Apple TV+’da yayınlanan bu diziyi mutlaka izlemelisiniz. Çünkü en iyi bilim kurgu dizileri arasında kendine yer bulmuş.

1 yorum

Bir Cevap Yazın