En Çok İzlenmesi Gereken Amazon Prime Dizileri

En çok izlenmesi Gereken Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime, değişik bir şeyler arayanlar açısından orijinal diziler sunuyor. Bilim kurgudan komediye, maceradan gerilime kesinlikle izlemeniz gereken en iyi Amazon Prime dizilerini sıraladık.

En Çok İzlenmesi Gereken Amazon Prime Dizileri

The Boys

Süper güçleri olan insanların kendi markalarının, ürünlerinin bulunduğu ve her birinin birer yıldıza dönüştüğü dünyada, aynı süper insanların birer suçlu bulunduğu öykü, yozlaşmaya dair çok incelikli bir öykü. Hayatları bu süper insanlar doğrulusunda birer kabusa dönen yedi kişilik ekibin gerçeği meydana çıkarma uğruna düştüğü macera, Amazon Prime dizileri arasında en iyiler içinde yer alıyor.

Bosch

Polisiye yöntemleri irdelemeye dair bir suç dizisi olan Bosch, LAPD cinayet masası dedektifinin kişiliği ile şekilleniyor. Sonuca ulaşmak amacıyla yaratıcı çözümler yapan ve burnunun dikine giden Harry Bosch’u merkezine alan yapım izlemeye değer. Her sezonunda tek bir davaya yoğunlaşan dizi, Amazon’un en uzun soluklu yapımlarından biri.

Goliath

Bir cinayet davasının sonrasında partneri onu yüz üstü bıraktı. Bir avukatın ortağı olarak bulunduğu hukuk bürosundan ayrılarak alkolik oldu ve kendi iç şeytanları ile hesaplaşırken beklenmedik şekilde geçmişi ile yüzleştiği drama, çağdaş zamanların en iyileri içinde gösteriliyor.

Ayrıca, Tüm Zamanların En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi yazımıza da bakabilirsiniz…

Fleabag

Yeni bir trajediden çıkmış Londralı bir kadının hayatla verilen mücadele etme gelgitlerinin aktarıldığı aynı isimli oyundan uyarlanan dizi, uzun bir aradan sonra çekilen ve çok ses getiren 2. sezonu ile bir fenomene dönüştü ve 2019’un komedi kategorisindeki bütün ödülleri evine götürebildi. Phoebe Waller-Bridge’yi de inanılmaz bir yazar ve oyuncu zekası olarak bizlerle tanıştıran dizi, izlediyseniz dahi bir daha izlemeniz gerekenlerden.

Sneaky Pete

House ve Breaking Bad ‘i yapanlar tarafından var olan dizi, çatırdayan enerjisi, kıvrak zekası ve hızlı öyküsü ile ilgi çekici. Birkaç bölüm izlediğiniz zaman tamamını bitirme hissi uyandıran yapım, peşindeki gangsterlerden kaçmak amacıyla hapishanedeki hücre arkadaşının kimliğine bürünen bir dolandırıcının kaçış öyküsünü anlatıyor.

Tom Clancy’s Jack Ryan

Eğer aradığınız gergin aksiyon ve politik entrikalarsa Tom Clancy’nin uzun soluklu Roman serisinden ilham alınarak ekrana uyarlanan dizisi tam size göre. Casusluk, ajana karşı ajan savaşları dozunuzu yeteri kadar karşılayabileceğiniz bir seri.

The Marvelous Mrs. Maisel

1958 yılı odaklı komedi-drama dizisi, genç Yahudi Amerikan ev kadını Miriam ‘Midge’ Maisel ve onu sekreteri sebebiyle terk eden satış temsilcisi ve aynı zamanda da kötü bir komedyen kocası çevresinde dönüyor. Amerikan komedisinin gelişimi ile ilgili tarihi ipuçları içeren dizi o zamanların kadın-erkek eşitsizliğinede kinayeyle yaklaşıyor.

En Çok İzlenmesi Gereken Amazon prime dizilerinden: Carnival Row

CarnivalRow_Ep108_D33_JT_0377.RAF

Viktoryen-esk bir dönemi yansıtan ve yeni kara-film estetiğinde çekilen dizi, yarı-dedektif ile perinin tehlikeli temasını esaas alıyor. Toplumsal analiz bakımından yoğun bir alt işleyişle kurgulanmış fantastik dizi, ekranlarda sık sık karşılaşmayacağınız cinsten bir yapım.

The Man in the High Castle

Philip K. Dick’in aynı isimli Romanından uyarlanan dizi, alternatif tarihin ekran uyarlamaları amacıyla da bir eşik sayılıyor. II. Dünya Savaşı’nı mihver devletler kazansaydı nasıl olurdu sorusuna verilecek umutsuz yanıtı işliyor. 1962 yılında var olan öyküde dünyaya Nazi Almanyası ve Japonya hükmediyor. Yaratılmış paralel evrenler ve paralel gerçekler arasında dört sezonluk huzursuz bir öykü izah eden dizi, orijinal Romanın öykü anlatımının izinden ustalıkla gidiyor.

Transparent

Yayın platformuna En İyi Dizi dalında ilk Altın Küre Ödülü’nü kazandıran yapım, En Çok İzlenmesi Gereken Amazon prime dizileri listemizde yer alıyor. UCLA politika bilimi profesörü Morton’un cinsiyet değiştirerek Maura ismini alması sürecindeki aile öyküsünü izah eden gülünç ve inişli çıkışlı bir dizi. Yaratıcısı Jill Solloway’in kendi hayat deneyimlerinden ilham alınarak ekrana taşınan dizi, zaman ayırmayı hak ediyor.

Hunters

1977’nin New York’unda soykırımdan kurtulan bir takım Yahudinin 4. Reich’i hortlatmaya çalışan Naziler ile giriştiği cinayeti bol köşe kapmaca oyununu izah eden dizi, tarihin bilinmesi istenmeyen gerçeklerini renkli ve kimi zaman boğaz düğümleyen öykü anlatımı içersinde seyirciye aktarmayı da ihmal etmiyor.

Homecoming

Aynı isimli tanınmış podcast serisinden hareketle tasarlanan dizi, muhabereden dönen askerlere sivil yaşama katılmaları amacıyla destek veren Homecoming Transitional Support Center görevlisi Heidi Bergman’ın (Julia Roberts) sanrıları arasında kendi gerçekliğini arayan ve bulmaya çalışan bir öyküye dönüşüyor.

One Mississippi

Los Angeles’taki radyo porgramını, sağlığı kötüye giden annesi ve bütün ailesiyle yakınlaşabilmek amacıyla bırakıp memleketine dönen Tig’in öyküsü anlatılıyor. Tig Notaro’nun yapımcılığını yaptığı ve başrolünü üstlendiği One Mississippi iki sezondan oluşuyor.

Modern Love

New York Times’ın aynı isimli köşesinde yayınlanan şahsi makalelerden hareketle kurgulanan Romantik komedi, insan olmanın derinliklerine giriyor. Modern çağda sevmenin ve sevilmenin ne anlama geldiği, sevgili olmaya dönüşen arkadaşlığı, başarıları ve başarısızlıkları ile evliliği, beklenmedik yeni aileleri… özetle 21. asır koşullarında aşkı esas alıyor.

En Çok İzlenmesi Gereken Amazon prime dizileri listesinin sonunda: Mozart in the Jungle

Gelecek kuşak New York Senfoni Orkestrası müzisyenlerinin ömürlerine yoğunlaşan dizi, dar görüşlü endüstrinin gelenekçiliği ile yaşanan kültürel mücadeleyi irdeliyor. Hikaye anlatımı ile ödüllük olan yapım, final yapmış olmasına karşın kesinlikle izlenmesi gerekenlerden.

Bir Cevap Yazın