En Çok İzlenen Süper Kahraman Seri Filmleri

the avengers En Çok İzlenen Süper Kahraman Seri Filmleri

Süper kahramanları seviyorsanız bu liste tam da size göre. Sizler için en çok izlenen süper kahraman seri filmleri listesini hazırladık.

1- Örümcek Adam Serisi (2002) (Spider-Man)

örümcek adam

Marvel’ın çizgi roman kahramanı olan Örümcek Adam’ın çok sayıda filmi bulunuyor. Sony ve Marvel anlaşmaları yüzünden üç farklı başrolle (Tobey Maguire, Andrew Garfield, Tom Holland) film yeniden çekildi. Hepsinin konusu birbirine benzese de bizim size önerimiz ilk izlemeniz gereken efsane Tobey Maguire Örümcek Adam serisidir. Film serisinde nasıl örümcek adam olduğunu, neler yaşadığını ve kötü adamlara karşı verdiği mücadeleleri izleyebilirsiniz.

2- Superman Serisi (1978 – 2006)

superman

Süper kahraman filmleri sevenler için mutlaka izlemeniz gereken bir başka baş yapıtta Superman serisidir. Bazılarımızın çizgi romanlardan bazılarımızın çizgi filmlerden tanıdığı Superman’in filminde, doğuşu, kahraman olması, kötü adamlarla çatışması ve hayat hikayesi anlatılıyor. Her filmi ile ayrı bir seyir zevki veren Superman Serisi mutlaka izlenmesi gereken bir film olarak karşımıza çıkıyor. Serinin günümüze yakın zamanda Disney Comics iş birliği ile yapılan filmlerinde başrolde Henry Cavill yer alıyor. Aynı zamanda DC Evreni ile bağlantılı filmlerini de bulabilirsiniz.

3- Yenilmezler Serisi (2012 – 2019) (Avengers)

the avengers En Çok İzlenen Süper Kahraman Seri Filmleri

Süper kahraman filmleri mi arıyorsunuz? Yenilmezler’i izlememiş olmanız imkansız ama biz yine de söyleyelim. Marvel Sinematik Evreni’nde çizgi roman karakterlerinin kötü adamlarla çetin mücadelesini izleyecesiniz. Avengers ekibi; Iron Man, Captain America, Hulk, Black Widow, Hawkeye ve Thor’dan oluşuyor. Serinin devam filmlerinde yeni süper kahramanlar da dahil oluyor. Avengers, Age of Ultron, Infinity War ve Endgame isimleriyle film serisi karşımıza geliyor. Serinin 2019 yılında çıkan son filmi Avengers: Endgame, tüm zamanların en çok izlenen ve en çok hasılat yapan filmi olmayı başarmıştır. Üç milyar doları aşan gişe hasılatıyla dünya rekoru kırdı. Son iki filmin yönetmenliği Russo Kardeşler tarafından yapılan serinin oyuncu kadrosu da bir o kadar geniş. Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth ve Scarlett Johannsson gibi harika isimleri Yenilmezler serisinde izleyebilirsiniz.

Buna da göz atın: Tüm Zamanların En Çok İzlenen Seri Filmleri

En Çok İzlenen Süper Kahraman Seri Filmleri arasından sizin en sevdiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

Bir Cevap Yazın