En Çok İzlenen Hukuk Filmi Önerileri

güneşin karanlığında en iyi hukuk filmi önerileri

Hukuk filmleri, aksiyon dolu filmlerden sıkılmış kişiler için önerimizdir. Adaletin bulunduğu ve mahkeme salonlarında geçen en çok izlenen hukuk filmi önerileri yazımız sizlerle!

1- Tatlı Bela (IMDb: 7,3)

tatlı bela

Film, başrolü Julia Roberts’a “En İyi Kadın Oyuncu” Oscar ödülünü kazandırdı. Tatlı Bela filmi gerçek bir hikayeden uyarlanmış. İşsiz kalmış ve üç çocuk sahibi kadının hukuk bürosundaki yaşadıklarına tanık oluyoruz. Azimli kadın, hiçbir hukuk veya avukatlık eğitimi almamasına rağmen ABD’nin en büyük davalarından birini kovalıyor. Para için insan sağlığıyla oynayan bir şirkete şarkı mücadele veren bir kadını izleyeceksiniz. Filmi Netflix’ten de izleyebilirsiniz.

2- Güneşin Karanlığında (IMDb: 7,3)

güneşin karanlığında

Bir ceza avukatı düşünün, oldukça zeki ve bir o kadar da karizmatik. Suç davalarıyla ilgilendiği sırada karşısına birden genç ve zengin bir kişinin davası çıkıyor. İyi para teklif edilince işi kabul ediyor. Filmin entrikalarla dolu kısmı buradan sonra başlıyor. Matthew McConaughey’in başrol aldığı bu filmi ortalamanın üstünde. İzlemenizi tavsiye ederiz.

3- Yağmurcu (Rainmaker) (IMDb: 7,2)

rainmaker

Matt Damon bir filmde oynar da o film kötü olur mu? İki saatlik bir film, kısa film arıyorsanız diğer önerilerimizi değerlendirin. Yeni avukat olmuş bir gencin, işe başladığı ilk hukuk bürosundaki yaşadıklarını anlatıyor. Büyük bir sağlık sigortası şirketine karşı savunma yapan genç avukat, kendini inanamadığı yerlerde buluyor. Böylece hukuk savaşı başlıyor. Biraz yavaş ilerlediği için sıkılabilirsiniz yine de izlemeye değer.

4- Just Mercy (IMDb: 7,4)

just mercy

Filmimiz gerçek bir hikâyeden uyarlanmış. Yağmurcu filmi gibi bu da iki saatlik bir film. Film izlerken çabuk sıkılan biriyseniz diğer önerilerimize geçin. Harvard’dan mezun olmuş genç avukatımız, bir dava alıyor. Davada suçlu mu suçsuz mu olduğu belli olmayan üzerinde bir cinayet suçu olan ve idam cezası almış adamı savunuyor.

5- İlk Korku (Primal Fear) (IMDb: 7,7)

primal fear

Vahşice katledilen rahip, olay yerini terk ederken yakalanan bir zanlı ve bu cinayetin kariyerinde büyük bir ses getireceğini düşünen bir avukat. Filmimiz tam da bu konu ediniyor. Bu film sizi etkileyecek.

Bunlara da göz atabilirsiniz: Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Amazon Prime Dizileri

En Çok İzlenen Hukuk Filmi Önerileri arasında en beğendiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın