En Çok İzlenen HBO Dizileri

game of thrones en çok izlenen hbo dizileri

HBO, ABD’nin önde gelen ücretli televizyon kanallarından bir tanesidir. Kablolu yayın ya da uydu yayınına ücret ödeyerek izleyebileceğiniz bir kanaldır. Biz de sizlere en çok izlenen HBO dizileri önerilerini hazırladık!

5- Silicon Valley (Silikon Vadisi) (IMDb: 8,5)

silicon valley

2014 – 2019 yılları arasından yayınlanan dizimiz, 80’li yıllarından sonlarına doğru Silikon Vadisi’nde çalışan bilgisayar programcısını konu alıyor. İçine kapanık ve bir o kadar da asosyal olan karakterimiz Richard ve onun beş arkadaşının hikâyesi anlatılıyor. Komedi ve kara mizah unsurlarına bolca yer verilen dizide teknoloji sektöründe başarılı olmak için insanların geçtiği zorlukları görebilirsiniz.

4- Westworld (IMDb: 8,7)

Westworld

Westworld dizisi gelecekte geçiyor ama nasıl bir gelecekte. Karanlık bir gelecekte… Dizinin ana mekanı zengin bir kitleye hitap eden bir eğlence parkıdır. Yapay zekaların yer aldığı ve ziyaretçilerin eğlendiği onlarca oyun bu parkta bulunuyor. Vahşi batı eğlencesinin olduğu bölümde bir sorun meydana geliyor. Eğleneceğini düşünen ziyaretçiler, peşlerinde silahlı adamlardan kaçmaya başlayacaklar.

3- True Detective (IMDb: 9,0)

True Detective

Rush Cohle ve Martin Hart, Louisiana Cinayet Masası’nda görev almış bir dedektiftir. İkili bir seri katili yakalamak için işe koyulur. Katil takibi sürdükçe derinleşir ve dedektiflerin kendi özel hayatları da işin içinden çıkılmaz bir hâle gelir. Dedektifler, 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için uğraşırlar. Uzun yıllar sonra dava tekrar ele alınır ve ikili kendisini sorgu masasında bulur.

2- Game of Thrones (Taht Oyunları) (IMDb: 9,3)

game of thrones

Game of Thrones, tarihin en çok izlenen dizilerinden biridir. George R. R. Martin romanından ayarlanan bu dizi, orta çağda geçen taht kavgasını anlatıyor. Kral yaşlanıyor ve yerine yeni bir isim geçmesi gerekiyor. Bunun için ise en etkili aday Kuzeyin Lordu Ned Stark oluyor. Ancak dönen kirli oyunlar, arkalarından iş çevirme, düşman koynuna girmekten çekinmeyen kadınlar ve bunların hepsi tek bir neden yüzünden: taht kavgası…

1- Chernobyl (Çernobil) (IMDb: 9,4)

chernobyl

1986 yılında Rusya’nın Pripyat kentinin kıyılarında bulunan Çernobil Nükleer Santrali’nin patlamasını konu alan bu dizi, sadece faciayı konu almıyor. Beş bölümden oluşan mini dizi, Çernobil’in bilinmeyen gizli tarafları ve yapılan yanlışları da gün yüzüne çıkarıyor.

Bunlara da göz atabilirsiniz: İzlerken Yüreğinizi Burkacak Dram Filmi Önerileri

En Çok İzlenen HBO Dizileri arasında siz en çok hangilerini seviyorsunuz? Yorumlarda belirtin.

3 Yorum

Bir Cevap Yazın