En Çok İzlenen Gerilim Filmleri

Sizlere en iyi gerilim filmleri listesini hazırladık desek, nasıl tepki verirdiniz? Evet, bu gece güzel bir film gecesi yapmalısınız. İşte sizler için en çok izlenen gerilim filmleri listesi yazımızda. İyi seyirler dileriz.

5- Akıl Defteri (2000) – IMDB Puanı: 8,4

Yaşadığı bir olay sonrasında kısa süreli bir hafıza kaybı yaşayan adam, öldürülen karısının katilini aramak yola koyuluyor. Genç adamın bu süreç boyunca başından geçenler tam bir gerilim sahneleri ile Christopher Nolan yönetmenlik yetenekleri ile beyaz perdeye aktarılmış.

4- İhtiyar Delikanlı (2003) – IMDB Puanı: 8,4

Kaçırıldıktan ve on beş yıl hapsedildikten sonra, Oh Dae-Su serbest bırakılır, ancak onu beş gün içinde tutsak eden kişiyi bulması gerektiğini anlar. 2003 yapımı Asya filmi 2 saat sürüyor. IMDB’den 8,4 puan alarak listemize girmeyi başarıyor.

3- Başkalarının Hayatı (2006) – IMDB Puanı: 8,4

1984’te, bir yazarı ve sevgilisini gözetleyen bir gizli polis ajanı olan Doğu Berlin, kendisini giderek daha fazla yaşamları tarafından emilir halde bulur.

2- Sapık (1960) – IMDB Puanı: 8,5

1960 yapımı Sapık filminde bir Phoenix sekreteri, işvereninin müşterisinden 40 bin doları kendi üstüne alır. Daha sonra iş yerinden kaçar. Annesinin egemenliği altındaki genç bir adam tarafından yönetilen ücra bir moteli kontrolü altına alır. Alfred Hitchcock’un yönettiği Anthony Perkins, Janet Leight ve Vera Miles’ın oynadığı Sapık film, korku ve gizem türünde de bir filmdir.

1- Sevginin Gücü (1994)  – IMDB Puanı: 8,5

Mathilda, 12 yaşında küçük bir kızdır. Ailesi öldürüldükten sonra profesyonel bir suikastçı olan Leon tarafından isteksizce alı konulur. Leon’un himayesi altına giren Mathilda, kısa zamanda suikastçı ticaretini ve yer altı dünyasındaki bir takım olayları öğrenir ve bunlara hakim olur. Daha sonra Leon ile Mathilda’nın arasında enteresan bir ilişki ortaya çıkar. Luc Besson tarafından yönetilen filmde Mathilda karakterini Natalie Portman canlandırıyor. Ona Jean Reno ve Gary Oldman başrol arkadaşlığı yapıyor. 1 saat 50 dakika süren film 1994 yılında vizyona girmesine rağmen hâlâ en çok izlenen gerilim filmleri arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yazın