En Çok İzlenen Dram Filmleri | En İyi Dram Filmleri

en çok izlenen dram filmleri

İzlerken boğazınız düğümlenecek filmlerin bulunduğu en iyi dram filmleri listesi, film izlemeyi seven herkesin arşivinde bulunması gerekiyor. Sizler için bugün en çok izlenen dram filmleri listesini oluşturduk. İyi seyirler!

Forrest Gump (1994) – IMDb Puanı: 8,8

Forrest Gump, arkadaşlarına göre biraz düşük zekalı biridir. IQ testine girdiğinde sonucu 75 çıkmıştır. Ancak annesi Forrest Gump ile çok ilgilenmiştir. Filmde birçok tarihi olay geçiyor. Kennedy ve Johnson’ın başkanlıkları, Vietnam – ABD Savaşı, Watergate ve diğer tarihi olaylar. Tüm bu olayları çocukluk aşkı ile yeniden bir araya gelmek isteyen düşük zekalı bir adamın bakış açısından izliyoruz. Filmin başrolünde ise Tom Hanks yer alıyor.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu (2019) – IMDb Puanı: 8,4

Türk ve dünya spor tarihinin en büyük başarılarından birine imza atan Naim Süleymanoğlu’nun biyografi filmi olarak karşımıza geliyor. Cep Herkülü lakaplı Naim Süleymanoğlu, dünyanın en güçlü insanı olurken ve olimpiyat şampiyonluğa, dünya rekoruna ulaşırken o yolda karşısına çıkan tüm zorlukları ve tüm engelleri nasıl aştığı anlatılıyor. Özer Feyzioğlu’nun yönetmenliğindeki filmde Naim Süleymanoğlu’nu Hollanda asıllı Türk oyuncu Hayat Van Eck canlandırıyor.

Leon Sevginin Gücü (1994) – IMDb Puanı: 8,5

Mathilda, 12 yaşında küçük bir kızdır. Bir gün Mathilda’nın anne ve babası öldürülür. Daha sonra profesyonel bir suikastçı olan Leon tarafından zorla alı konulur. Leon’un himayesi altına giren Mathilda, suikastçının ticaretini öğrenince aralarında sıra dışı bir ilişki oluşur. Leon Sevginin Gücü filminin oyuncu kadrosunda Jean Reno, Gary Oldman ve Natalie Portman yer alıyor.

Joker (2019) – IMDb Puanı: 8,5

Arthur Fleck, Gotham City’de zihinsel sorunları olan bir komedyendir. Toplum tarafından kaale alınmayan ve kötü muamele gören Fleck, bir gün delirmeye başlar. Daha sonra aşağı doğru bir devrim ve kanlı bir suç sarmalını başlatır. Bu yol Arthur Fleck’i alter egosuyla karşı karşıya bırakır ve artık o Joker olur. Joaquin Phoenix’in mükemmel oyunculuğundaki bu Joker filmi en çok izlenen dram filmleri listesinde ilk sırada yer alıyor.

Prestij (2006) – IMDb Puanı: 8,5

Trajik bir kaza sonrasında iki sihirbaz, birbirlerini alt etmek zorunda kalırlar. Nihai yanılsamayı yaratmak isteyen sihirbazlar her şeyi feda ederken bir savaşa girerler. Christopher Nolan yönetmenliğindeki filmde Hugh Jackmann, Christian Bale ve Scarlett Johansson rol alıyor.

1 yorum

Bir Cevap Yazın