En Çok İzlenen Chadwick Boseman Filmleri

chadwick boseman filmleri

Geçtiğimiz günlerde henüz 43 yaşındayken kolon kanseri nedeniyle hayatını kaybeden, Black Panther rolüyle tanıdığımız, herkesin kahramanı Chadwick Boseman’in oynadığı filmleri derledik. İşte en çok izlenen Chadwick Boseman filmleri.

Öncelikle Black Panther rolüyle sevgimizi kazanan Chadwick Boseman, birçok oynadığı başarılı rol ile kendini kanıtlamış bir oyuncuydu. 4 yıldır kolon kanseriyle mücadele eden Boseman, bu hastalığını herkesten gizledi. Siyahi insanların haklarını savunmada öncü olan bir isim oldu.

1- 21 Bridges (IMDb: 6,6)

Polis katili olarak bilinen bir adam şehrin tamamında bir insan avı başlatır. Bu katili yakalamaya çalışan dedektifi ise Chadwick Boseman canlandırıyor. Aksiyon ve gerilim filmi olarak karşımıza çıkan 21 Bridges’i izlemek istiyorsanız Netflix’te bulabilirsiniz.

2- Get On Up: James Brown’un Hikayesi (IMDb: 6,9)

Chadwick Boseman, Get On Up filminde efsane soul şarkıcısı James Brown’ı canlandırıyor. Müzik efsanesinin hayatının anlatıldığı bu filmde sadece müziği ayrıca düşünceleri ve görüşleri ile birlikte büyük bir beğeni kazanan James Brown’un her yönü ele alınıyor. Başarılı oyunculuğu ile Chadwick Boseman bu rolün hakkını tam anlamıyla vermiş.

3- 42 (IMDb: 7,5)

Jackie Robinson, ABD tarihinde ilk siyahi beyzbol oyuncusudur. Gerçek hayatta ırkçılık ve nefret söylemlerine maruz kalan Robinson’ın hayat hikayesi bir filme dönüştürülmüş ve başrolünde de Chadwick Boseman yer alıyor. Kariyeri boyunca 42 numarayı giyen Robinson, ABD’de gündemden düşmeyen Black Lives Matter eylemlerinden sonra tekrar gündeme girmeyi başardı. Irkçılığın ne kadar kötü bir şey olduğunu başarıyla anlatıyor.

4- Marshall (IMDb: 7,2)

ABD Yüksek Mahkemelerinin ilk siyahi üyesi olan Thurgood Marshall’ın hayat hikayesini anlatıldığı bu filmde başrolde Chadwick Boseman rol alıyor. Marshall’ın NAACP avukatı olarak görev aldığı bir davadaki çabalarını konu alan filmde Boseman başarılı bir oyunculuk sergiliyor.

5- Message from the King (IMDb: 6,4)

Filmimiz kız kardeşini öldüren bir katilden intikam almak isteyen adamın uğraşlarını konu alıyor. Message from the King, Los Angeles’ta geçiyor ve başrolünde Chadwick Boseman yer alıyor. İzlemek isteyenler için Netflix’te mevcut durumda. İyi seyirler.

Buna da göz atın: Keyifle İzlenecek Seri Filmler

En çok izlenen Chadwick Boseman filmleri arasından en beğendiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın