En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

Selamlar sevgili En Çok İzlenen takipçileri biraz ufkunuzun açılmasını istiyorsanız sizler için harika bir liste hazırladık. İşte tüm zamanların en çok izlenen bilim kurgu filmleri listesi sizlerle!

4- Interstellar (2014) IMDb: 8,6

2014 yılında vizyona girmesine rağmen tekrar tekrar izlenen bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Yıldızlararası filmi gerek konusu gerek de kurgusu ile harika bir başyapıttır. Cooper eski bir astronottur. Bir gün kızının odasındaki kitaplıktan bir sinyal alır ve NASA’nın gizli olarak yürüttüğü yeni gezegen bulma projesinin olduğunu görür. Bu proje için bir solucan deliğinden geçilmesi gerekir. NASA da gönüllü astronotlar arar. Cooper bu uzay projesine dahil olur. Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain ve Elyes Gabel gibi oyuncular yer almaktadır.

3- Matrix (1999) IMDb: 8,7

Bilim kurgu filmi denildiğinde akla gelen ilk filmlerden biri olan Matrix, 1999 yılında vizyona girmiş ve neredeyse tüm Dünya tarafından izlenen bir filmdir. Keanu Reeves, Hugo Weawing, Lurence Fishburn, Carrie-Anne Moss ve Joe Pantolinao gibi başarılı isimlerden oluşan oyuncu kadrosuna sahiptir. Neo, Trinity ve Morpheus, dünyanın bir kurmacadan oluşan düzenini öğrenirler. Hep birlikte uzaylılar tarafından yönetilen dünyadan kurtulmaya çalışırlar.

2- Inception (2010) IMDb. 8,8

Inception filmi mükemmel bir hırsızlığı konu alıyor. Dom Cobb adlı hırsız insanların bilinç altında gerçekleştirdiği düşünceleri anlayabilmektedir. Bu sayede onların akıllarına girerek dünya çapında hırsızlık yapar. Leonardo DiCaprio, Ellen Page ve Micheal Caine gibi oyuncuların yer aldığı filmi mutlaka izleyin.

1- Avengers Endgame (2019) IMDb: 8,4

10 yıllık bir Marvel Sinematik Evreni’nin son filmi olan Avengers Endgame, tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapan birinci filmidir. 3 milyar dolar gişe hasılatı yapan film, Marvel süper kahramanlarının yıllardır anlattığı hikayelerin son filmidir. Iron Man, Captain America, Thor, Hulk gibi dünyanın en güçlü süper kahramanlarının bulunduğu Avengers Endgame’de Thanos’a karşı amansız bir mücadele veriliyor. Spoiler vermemek için çok fazla bilgilendirme yapmıyoruz ancak bunu izlemeden önce Avengers Infinity War’ı izlemelisiniz.

Buna da göz atın: En İyi Netflix Mini Dizileri

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri arasında en çok hangisini beğendiniz?

2 Yorum

Bir Cevap Yazın