En Çok İzlenen 2020 Yapımı Türk Filmleri

2020 yapımı türk filmleri

2020 Yapımı Türk Filmleri listesi ile karşınızdayız. Türk sinemasında başarılı gişe yapmış ve en çok izlenen 2020 yapımı türk filmler sizlerle.

Eltilerin Savaşı (2020)

Senaristliği Gupse Özay tarafından yapılan Eltilerin Savaşı, 2020 yapımı Türk Filmleri listemizde yer alıyor. Filmde Sultan ve Gizem adındaki iki elti birbirleri ile tatlı bir rekabet içindeler. Sosyal medyaya olan bağımlıkları yüzünden aile yaşamlarını tamamen sosyal medyadan gelen tepkilere göre düzenliyorlar. Durum böyle olunca komik ve ilginç durumlar ortaya çıkıyor.

Bayi Toplantısı (2020)

Anadolu’da bir şehirden İstanbul’a bayi toplantısı yapmak için gelen üç beyaz eşya dükkanı sahibinin başından geçen komik olaylar bu filmde anlatılıyor. İbrahim Büyükak tarafından senaryosu yazılan filmi Bedran Güzel yönetiyor. Başrollerde ise Doğu Demirkol, Onur Buldu ve İbrahim Büyükak yer alıyor.

Zengo (2020)

Senaristliği Yasemin Sakallıoğlu’nun üstlendiği ve yönetmenliği Şahan Gökbakar tarafından yapılan Zengo filminde, başrolümüz Zerrin oturduğu mahalle kentsel dönüşüme girmiştir. Böylece mahalle sakinleri zengin olmuş ve bu kişilerin başında ise Zerrin gelmiştir. Ünlü bir modacı olma hayaliyle yaşayan Zerrin, tasarladığı giysileri mahalle sakinleri üzerinde denemeye başlamıştır. Küçüklüğünden beri yıldızı tutmadığı ve sürekli rekabet içinde olduğu Menkıbe’nin kendi tasarladığı giysiler çaldığını fark edince küplere biner. Zerrin kendine bir takım kurar ve büyük bir maceraya atılır.

Sıfır Bir (2020)

İlk başta YouTube dizisi olarak daha sonra ise BluTV platformunda yayınlanan Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana dizisinin sinema filmi olarak vizyona giren Sıfır Bir, izleyicisini mest eden bir yapımla karşımıza çıktı. Savaş, Cihat ve Azad; Adana’da yaşadıkları hızlı günleri geride bırakarak İzmir’e yerleşmeye karar verirler. İzmir’de hiçbir gayri meşru iş ile uğraşmayıp kendi hallerinde işlettikleri bir oto yıkamacı açarlar. Burak ve Cengo ise Adana’nın abileri olmuşlardır. Savaş, Cihat ve arkadaşlarının asla tepkisiz kalamayacağı bir olay yaşanır. Hep birlikte bir icraat daha yapmaya karar verirler.

Buna da göz atın: IMDb Puanı En Yüksek Netflix Aksiyon Filmleri

En Çok İzlenen 2020 Yapımı Türk Filmler arasında en çok hangisini beğendiniz? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın