Dijital Platformlarda Yayınlanan 5 Harika Yerli Dizi

dip Dijital Platformlarda Yayınlanan 5 Harika Yerli Dizi

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte diziler ve filmler televizyonlardan dijital platformlara geçiş yapıyor. Online platformlar da kendini geliştirmeye devam ediyor. İşte sizler için Dijital Platformlarda Yayınlanan 5 Harika Yerli Dizi yazımızda!

5- Dip (Puhu TV)

dip Dijital Platformlarda Yayınlanan 5 Harika Yerli Dizi

İstanbul Emniyeti’nin bünyesinde çalışan Sahir, intihar girişiminde bulunan bireyleri vazgeçirmekle görevli olan bir psikologtur. Bir gün beklenmedik bir ihbarla Sahir’in hayatı baştan aşağı değişir. Telefonuna gelen ihbardan sonra bir bilim insanı olan Bilge’yle tanışan Sahir, tehlikeyi bir dünyanın içine düşer. Bilge ve Sahir bu tehlikeli dünyada birbirlerine arka çıkarlar. İlker Kaleli, Neslihan Atagül, Berrak Tüzünataç gibi isimlerin rol aldığı Dip dizisi Uygar Kutlu tarafından yönetiliyor.

4- Masum (BluTV)

Masum

İlk bakışta bir polisiye dizisi olarak görülse de aslında Masum dizisinin asıl odaklandığı konu bir aile dramıdır. Dizide aile bireyleri arasındaki ilişkilere yönelik çarpıcı sahneler ön plandadır. Şehir gürültüsünden uzak sakin bir kasabada yaşayan Emekli Komiser Cevdet’in yanına bir gün oğlu Yusuf korkunç bir haberle gelir. Bu haberle birlikte ailenin sakin hayatı değişir. Genç polis memuru Yusuf’a bir cinayet dosyası verilir ve dosyada tanıdık isimlere rastlar. Hayatlarının etkileyecek seçimler yapmak zorunda kalan Cevdet ve Yusuf’u zor zamanlar bekler. Dizinin kadorunsda Haluk Bilginer, Ali Atay ve Okan Yalabık gibi isimler bulunuyor.

3- Atiye (Netflix)

Atiye

Netflix’te yayınlanan Atiye dizisinin kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür ve Metin Akdülger gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. Atiye dizisi, Şengül Boybaş’ın “Dünyanın Uyanışı” isimli kitabından esinlenerek hazırlanmıştır. Atiye, genç ve başarılı bir ressamdır. Sevgilisi Ozan ile mutlu bir yaşamı olan Atiye’nin hayatı, Göbeklitepe hakkında gördüğü bir haberle değişir. Eski tapınağa yaptığı gezide Arkeolog Erhan ile tanışır. Göbeklitepe ve Atiye arasında gizemli bir bağlantı olduğunu gösteren bir sembolle karşılaşır.

2- 7 Yüz (BluTV)

7 Yüz

BluTV’de yayınlanan 7 yüz dizisi, yedi bölümden oluşuyor ve her bölümde farklı bir hikayeyi konu ediniyor. Tilbe Saran, Genco Erkal, Engin Hepileri, Melisa Sözen, Cem Davran ve Damla Sönmez gibi isimler yer alıyor.

1- Şahsiyet (Puhu TV)

şahsiyet

Emekli bir memur olan Agah, Beyoğlu’nda mütevazı bir yaşam sürer. Yaşlandığında alzheimer teşhisi konulur. Her şeyi unuttuğunu fark eden Agah, yıllardır planladığı bir cinayeti işlemeye karar verir. Zaten unuttuğu için vicdan azabı çekmeyeceğini düşünür ve hastalığı sayesinde yeniden cinayet planı yapar.

Buna da göz atabilirsiniz: En Çok İzlenen Brad Pitt Filmleri

Dijital Platformlarda Yayınlanan 5 Harika Yerli Dizi arasında en beğendiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın