Birbirinden Güzel Netflix Kore Dizileri

Netflix Kore dizileri son dönemde en çok izlenen yapımlar arasında yer alıyor. Seçenek fazla olunca tercih etmek de bir o kadar zor oluyor. Peki, en iyi Netflix Kore dizileri hangileridir? İşte birbirinden güzel Netflix Kore Dizileri listesi sizlerle…

Arthdal Chronicles (2019) – IMDb Puanı: 8,4

Arth adındaki efsanevi bir ülkede antik Arthdal şehrinde ve çevresindeki bazı bölgelerde yaşayan vatandaşlar, yeni bir toplum inşa etmeye çalışırken en güçlüsü olmak için birbirleri ile savaşırlar. IMDb puanı 8,4 olan Arthdal Chronicles dizisi 3 sezondan oluşuyor ve toplamda 18 bölümü yayınlanmış durumda.

Heaven’s Garden (2011) – IMDb Puanı: 8,4

Heaven’s Garden dizisi, kocası iflas nedeniyle ceza evine girdiğinde iki kızın alıp yıllar önce kendisiyle bağlarını koparan babasının yanına götüren kadının başından geçenleri konu alıyor. Tek sezondan oluşan 2011 yapımı Kore dizisi, toplam 30 bölümden oluşuyor. Dizinin tüm bölümleri Netflix platformunda bulunmaktadır. Oradan da diziyi izleyebilirsiniz.

Kingdom (2020) – IMDb Puanı: 8,4

2020 yapımı Güney Kore yapımı Kingdom dizisi, 2 sezondan ve toplamda 12 bölümden oluşuyor. Hasta kral hakkında tuhaf söylentiler halk arasında dolaşmaktadır. Veliaht prens, kralın yerine geçerek ülkeyi çepeçevre saran gizemli bir salgına karşı vatandaşların tek umudu olur. IMDb’den aldığı 8,4 puanla birbirinden güzel Netflix Kore dizileri listemize girmeye hak kazanıyor.

Live (2018) – IMDb Puanı: 8,4

Güney Kore’nin en yoğun devriye bölümündeki polis memurları, kanun ve barışın koruyucusu olarak gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam ediyorlar. Adaleti sağlamaya çalışan polisler sevinç, üzüntü ve acı duygularını yaşıyorlar. Dizinin 18 bölümü yayınlanmış.

Dear My Friends (2016) – IMDb Puanı: 8,3

Bir grup arkadaş, alacakaranlık yıllarında kendileri aşk ve aile aracılığı ile yeniden keşfetmeye başlarlar. Bu keşfetme döneminde hayat bazen keyifli bazen de oldukça zordur. Dear My Friends dizisi, 2016 yılında ilk bölümü yayınlanan ve IMDb’den 8,3 puan almayı başarmış bir Kore yapımı televizyon dizisidir. Tek bir sezondan oluşan Dear My Friends’in yalnızca 16 bölümü yayınlanmıştır. Diziyi aynı zamanda Netflix üzerinden de izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın