Birbirinden Güzel Netflix Dram Dizileri

Dram dizileri her zaman en güzel dizi kategorisidir. Biz de sizler için en iyi dram dizileri arasından seçtiğimiz birbirinden güzel Netflix dram dizileri listesini hazırladık.

1- Twin Peaks (1990) – IMDb Puanı: 8,8

1990 yapımı Twin Peaks dizisinde herkes tek bir sorunun cevabını merak ediyor. “Laura Palmer’ı kim öldürdü?“ Tenha bir bölgede bulunan bu küçük kasabada herkesin aklındaki soru bu. Ancak cevabı eksantrik bir FBI ajanı öğrendiğinde herkese söylemek kolay olmuyor. Kyle MacLachlan, Michael Ontkean, Dana Ashbrock dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

2- Vientos de agua (2006) – IMDb Puanı: 8,8

İspanyol bir madenci olan Jose Olaya, 1934 yılında Arjantin’e göç etmeye karar verir. Yıllar sonra göç eden Jose Olaya’nın mimar olan oğlu 2011’de Arjantin’in ekonomik çöküşünün ardından İspanya’ya geri dönmeye karar verir. Ernesto Alterio, Eduardo Blanco ve Hector Alterio’nun oyuncu kadrosunda aldığı bu yapımı seveceğinize eminiz.

3- Anne with an E (2019) – IMDb Puanı: 8,7  

Yetim bir kız çocuğu olan Anne, duygularını ve tutkularını oldukça derinden yaşamaktadır. Anne, yumuşak dilli ve bekar olan erkek kardeşi ile beklenmedik bir anda kalacağı bir yuva bulur. Amybeth McNulty, Geraldine James, RH Thompson gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla Anne with an E dizisi IMDb’den 8,7 puanı almayı başarmış. Bu kadar başarılı dizi bizim de birbirinden güzel Netflix dram dizileri listemize girmeye hak kazanıyor.

4- Behzat Ç (2010) – IMDb Puanı: 8,8

Başkent Ankara’da cinayet masası polisi olan Behzat Ç ve ekibi, görevi başında bulunuyor. Karanlık bir kişisel yaşamı olan Behzat Ç., kuralları ve siyasi doğruluğu da küçümsüyor. Cinayet masası dedektifi cinayetleri çözdüğü kadar polislerin yaptıkları yolsuzluklar ile de savaşıyor. Başrolünde Erdal Beşikçioğlu’nun bulunduğu bu yapımı izlemelisiniz.

5- Castle and Castle (2018) – IMDb Puanı: 8,6

Bir çift güçlü ve bir o kadar başarılı avukat kendilerini adalet sisteminin karşıt çıkarlarını savunurken bulur. Mutlu evlilikleri üzerinde bir baskıya gelen olan bu savunmanın üstesinden gelmeye çalışırlar. Nijerya yapımı dizi 2018 yılında ilk bölümü yayınlandı. Dizi yalnızca tek sezondan oluşuyor ve Netflix platformunda bulunuyor.

Bir Cevap Yazın