Birbirinden Güzel Gerilim Filmleri

Her filmi izler misiniz? Yoksa tür seçer misiniz? Peki, gerilim filmlerini nasıl bulursunuz? İşte en iyi gerilim filmleri arasından seçtiğimiz birbirinden güzel gerilim filmleri listesi

5- Ölüm Korkusu (1958) – IMDB Puanı: 8,3

Eski bir polis dedektifi, kafasının içinde yer alan şeytanlarla mücadele ediyor. Aynı zamanda akıl almaz derecede güzel olan bir kadına karşı takıntılı hâle görüyor. Kahramanımız güzel kadına sırılsıklam aşık oluyor. Alfred Hitchcock yönetmenliğindeki filmde Kim Novak, Barbara Bel Geddes, Tom Helmore ve James Stewart rol alıyor. 2 saat 8 dakika süren film 1958 yılında vizyona girdi.

4- Gizli Teşkilat (1959) – IMDB Puanı: 8,3

New York City’de bir şirkette reklam yöneticisi olan çalışan bir adam, bir grup yabancı casus tarafından bir hükümet ajanı sanılır. Reklam yöneticisi adam, yabancı casuslardan canı pahasına kaçmaya başlar. Cary Grant, James Mason ve Eva Marie Saint’in yönettiği filmi Alfred Hitchcock yönetiyor. Gizli Teşkilat filmi 2 saat 16 dakika sürüyor. 1959 yapımı film, IMDB’den 8,3 puan almayı başarıyor.

3- Mukaddes Vazife (1981) – IMDB Puanı: 8,3

İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman denizaltılarının klostrofobik dünyası, can sıkıntısı, pislik ve katıksız terör; 1981 yapımı Mukaddes Vazife filminde anlatılıyor. Wolfgang Petersen tarafından yönetilen 1981 yapımı filmin oyuncu kadrosunda Herbert Grönemeyer, Klaus Wennemann ve Jürgen Prochnow rol alıyor.

2- Yaratığın Dönüşü (1986) – IMDB Puanı: 8,3

Polis memuru Ripley, uzay gemisinde acımasız uzay yaratıkları tarafından yapılan kıyamet saldırısından tam elli yedi yıl sonra, hiper bir uykudan uyanır. Memur Ripley, uyandıktan sonra herkesi yaratığın döneceği konusunda uyarmaya başlar. James Cameron’un yönettiği 1986 yapımı film 2 saat 17 dakika sürüyor. Carrie Henn, Michael Biehn, Sigourney Weaver gibi isimlerin rol aldığı Yaratığın Dönüşü filmi, birbirinden güzel gerilim filmleri listemizde yer alıyor.

1- Gel ve Gör (1985) – IMDB Puanı: 8,3

1985 yapımı Gel ve Gör filmi, eski bir tüfek bulan genç bir çocuğun acımasız Alman güçlerine karşı Sovyet direniş hareketine katılmasını konu alıyor. Genç çocuk, ikinci dünya savaşının dehşetini savaş yerinde yaşıyor.

Bir Cevap Yazın