Birbirinden Güzel Anime Dizileri

Anime dizileri uzun süren Japon çizgi filmleridir. Peki, en iyi anime dizileri hangisi? İşte birbirinden güzel anime dizileri listesi…

1- Haikyu (2015) – IMDb Puanı: 8,7

Hinata, Karasuno Lisesi’nde 1.90 boy ortalamasıyla okulun en ünlü voleybol takımının “Küçük Dev” lakaplı efsane oyuncusunu izlemesinden sonra voleybola olan tutkusu başlıyor. Voleybolun büyüsüne yakalanan Hinata, kendi takımını kurabilmek için büyük uğraşlar veriyor. Takımını oluşturduktan sonra diğer liselerin güçlü takımları ile karşı karşıya geleceklerdir.

2- One Piece (2002) – IMDb Puanı: 8,7

1997 yılında ilk kez yayınlanan bir manga olan One Piece, 2002 yılında animeye uyarlanmıştır. One Piece animesindeki baş karakterimiz Monkey D. Luffy adındaki genç bir adam, zaman ile birlikte bir ekip oluşturur. Ekibiyle birlikte Grand Line’a açılan Monkey D. Luffy, One Piece’i yani Şeytan Meyvesi’ni bularak Korsanlar Kralı olmaya çalışır. Birbirinden güzel anime dizileri listemizde yer alıyor.

3- The Promised Neverland (2019) – IMDb Puanı: 8,7

The Promised Neverland, 2045 yılında geçmektedir. Emma yetimhanede kalan küçük bir çocuktur. Emma ile birlikte birçok çocuk daha yetimhanede kalır. Yetimhanedeki Conny, bir gün bir aileye evlatlık olarak gider. Ancak en sevdiği oyuncağını unutmuştur. Emma ve Norman, oyuncağı getirmek için kapıya gittiklerinde bir canavarla karşılaşır. Ve gizemli olaylar başlar.

4- Clannad (2008) – IMDb Puanı: 8,6

Tomoya Okazaki, lise üçüncü sınıfa giden bir öğrencidir. Tomoya, hayatından nefret eder. Küçük yaşta annesiz kalan Tomoya, babası ile birlikte yaşamaktadır. Babası Naoyuki, eşinin ölümü yüzünden içki ve kumara düşmüştür. Tomoya bir gün babasıyla kavga eder ve aralarındaki iletişim tamamen kopar. Tomoya bir gün Nagisa Furukawa adında biriyle tanışır ve hayatı değişmeye başlar.

5- Code Geass (2008) – IMDb Puanı: 8,6

2010 yılında İngiltere’nin Japonya’yı robot silahlarla işgal etmesinin ardından bölge bağımsızlığını kaybeder. 11. Bölge olarak adlandırılan Japonya, İngiltere’nin himayesi altına girmiştir. Lelouch Lamperouge, İngiltere prensidir fakat Kral olan babasından nefret eder. Çünkü babası annesinin ölümüne ve kız kardeşinin sakat kalmasına neden olmuştur. Lelouch, İngiltere’yi yıkarak babasından intikam almak ister.

Bir Cevap Yazın