Birbirinden Güzel Aksiyon Dizileri

Birbirinden Güzel Aksiyon Dizileri

Aksiyon dizileri her zaman nefeslerimizi kesmiştir. En iyi aksiyon dizileri yer alan öyle bir liste hazırladık ki birbirinden güzel aksiyon dizileri tam da listede bulunuyor. İyi seyirler!

1- Young Justice (2010) – IMDb Puanı: 8,6

Disney Comics evreninde geçen dizide genç süper kahramanlardan oluşan bir ekip vardır. Bu ekipte Aqualad, Artemis, Kid Flash, Miss Martian, Superboy ve Robin yer almaktadır. Justice League tarafından eğitilen Young Justice kahramanlarının anlatıldığı animasyon dizisinde, kahramanlarımız kendilerini kanıtlamak adına bir savaş verir.

2- Archer (2009) – IMDb Puanı: 8,6

Uluslararası Gizli İstihbarat Servisi’nin New York bürosunda çalışan gizli ajan Sterling Archer’ın başından geçen olaylar bu dizide anlatılıyor. Hem aksiyon hem de komedi sahnelerinin bulunduğu animasyon dizisinde Sterling Archer, annesi ve patronu olan Malory için çalışırken bir de eski sevgilisi Lana Kane ile uğraşmak zorunda kalıyor.

3- Rake (2014) – IMDb Puanı: 6,8

Avustralya yapımı orijinal bir diziden uyarlanan Rake, Keegan Joye adlı bir karakterin çok başarılı fakat kendisine zarar veren bir savunma avukatının başından geçen olayları anlatıyor. 2014 yılında yayınlanan dizi 13 bölümden oluşuyor. Birbirinden güzel aksiyon dizileri arasında yer alıyor.

4- Vikings (2013) – IMDb Puanı: 8,5

Vikings dizisi, cesur bir savaşçı olan Ragnar Lothbrok ve oğlunun başından geçen olayları konu edinen bir dizidir. Dizi, aynı zamanda Viking kültürünü yansıtarak tarihi bir yapım oluşturuyor. Ortalama 44 dakika uzunluktaki bölümlere sahip olan dizi toplam 93 bölümden oluşuyor. 2013 yılında TV kanallarında yayınlanmaya başlayan Vikings dizisi hala devam ediyor.

5- The Punisher (2017) – IMDb Puanı: 8,5

Marvel çizgi roman karakteri olan The Punisher kahramanını Jon Bernthal canlandırıyor. Eski bir Amerikan ordusu mensubu olan Frank Castle, kendisinin de bulunduğu Afganistan operasyonunda yapılan bir cinayeti ortaya çıkarmak için çabalıyor. Frank Castle’ın bunu yapmasının tek nedeni ise ailesini öldürenlerden intikam almak. Kendisine de “The Punisher” yani “Cezalandırıcı” ismini vererek kanunsuz işler yapmaya başlar. Öte yandan dedektif Dinah Madani de zaman zaman baş kahramanımız Frank Castle’ın karşısına çıkarak onun yoluna engel olur.

1 yorum

Bir Cevap Yazın