Birbirinden Başarılı Savaş Filmleri

Savaş filmleri ile aranız nasıl? Peki, en iyi savaş filmleri nelerdir? Sizlere için birbirinden başarılı savaş filmleri listesini hazırladık. IMDB puanı 7+ olan savaş filmleri işte burada. En Çok İzlenen ekibi olarak iyi seyirler dileriz.

Özgürlük Savaşçıları (1996) – IMDB Puanı: 7,1

İspanya İç Savaşı’nın patlak vermesi ile birlikte rahibe Maria, manastırından kaçar. Bir kadın anarşist grubu tarafından özgürleştirilene kadar geneleve sığınır. Maria da bu gruba katılır ve öne geçer. Grup, yalnızca milliyetçilerle değil daha geleneksel bir askeri yapı dayatmak isteyen sol gruplarla da mücadele etme sorunlarıyla karşı karşıyadır. Yönetmenliğini Vicente Aranda’nın yaptığı filmde Ana Belen, Victoria Abril ve Ariadna Gil başrolleri paylaşıyor.

Gece ve Sis (1956) – IMDB Puanı: 8,6

Gece ve Sis filmi, insanların kendilerine yaptıkları zalim davranışları konu alıyor. Tüm bu zalim davranışları tarihin en eskilerine kadar dayandrıyor. İnsana ürküntü veren Yahudi soykırımı hala dün gibi insanların aklındadır. Zamanın hatıraları güçlü olduğu kadar bir şekilde silinecektir. Oyuncu kadrosunda Michel Bouquet, Reinhard Heydrich ve Heinrich Himmler’in bulunduğu filmi Alain Resnais yönetiyor. Birbirinden başarılı savaş filmleri listemizde yer alıyor.

Gel ve Gör (1985) – IMDB Puanı: 8,3

1943 yılının Belarus’unda Naziler’in o zamanlar sık sık yaptığı bir vahşetin küçük çocuğun bakış açışının anlatıldığı Gel ve Gör filmi, 1985 yılında vizyona girmiştir. Yaşanmış, gerçek olayları anlatan film; Belarus’lu 16 yaşındaki Flyora’nın Naziler’in vahşetine tanık olmasını izleyiciye sunuyor.

İhtiras Rüzgarları (1994) – IMDB Puanı: 7,6

Brad Pitt, Anthony Hopkins ve Aidan Quinn’in oynadığı İhtiras Rüzgarları filminin yönetmen koltuğunda Edward Zwick oturuyor. 1900’lü yılların Amerikası’nı anlatan filmde William Ludlow, orduda görevli bir albaydır. Bir gün görevinden ayrılıp Montana dağlarında 3 oğluyla birlikte yaşamaya karar verir. Birinci dünya savaşı başladığında üç çocuk da savaşa katılır.

Gelibolu (2015) – IMDB Puanı: 7,4

Birinci Dünya Savaşı’nın en önemli cephelerinden olay Çanakkale’de neler yaşandı, bu filmde her şey anlatılıyor. Savaşa katılan ülkelerin sayısız kayıp verdikleri Çanakkale cephesi, dünyanın en büyük çıkartma hareketlerinden birinin yenilgisini gösterdi. Yönetmen koltuğunda Tolga Örnek ismi oturuyor.

Bir Cevap Yazın