Az Bilinen Savaş Filmleri

Savaş filmleri izlemeyi sever misiniz? Sizler için en iyi savaş filmleri arasından seçtiğimiz az bilinen savaş filmleri listesini hazırladık. İyi seyirler dileriz.

1- Birleşik Güvenlik Bölgesi (2000) – IMDb Puanı: 7,8

Kuzey Kore ve Güney Kore’yi ikiye ayıran sınırda iki Kuzey Koreli asker infaz edilmiş. Yaşanan bu olayın üzerine iki bölgenin de askerleri savaşmaya hazır bir şekilde beklemeye geçeler. Güney ve Kuzey taraflarında yükselen tansiyonu düşürmek ve krize neden olan olayın sebebini araştırmak için İsviçre ve İsveç’ten tarafsız uzmanlar gelir. Olay hakkında soruşturma başlatılır. Bulunan ipuçlarında gerçeğin çok daha trajik olduğu ortaya çıkar. Az bilinen savaş filmleri listemizde karşımıza çıkıyor.

2- Che (2008) – IMDB Puanı: 7,2

Takvim yaprakları 26 Kasım 1956’yı gösterdiğinde Fidel Castro, yanındaki 80 isyancı ile birlikte Küba’ya doğru yelken açar. İsyancılar arasından bir kişi Castro ile Batista’nın yozlazmış diktatörlüğünü sona erdirmeyi kendine amaç edinir. İşte bu kişi Arjantinli doktor Ernesto Che Guevera’nın ta kendisidir. Gerilla savaş tarzını benimseyen Che, vazgeçilmez bir savaşçı olduğunu herkese gösterir. Yoldaşları ve Küba halkı tarafından sevilen Che, artık doktor unvanından daha çok devrimci bir kahraman olarak anılır.

3- Çöküş (2004) – IMDB Puanı: 8,2

Rus askerleri, Almanya’yı yıkmak için kapıya dayanmıştır. Diktatör lider Adolf Hitler ve silah arkadaşlarını kendilerini bir sığınakta güvene almıştır. Başkent Berlin, düşman askerleri tarafından yıkılıp geçilse de Hitler, yenilgiyi ve teslim olmayı kabul etmez. Halkın her bir ferdi yok edilirken o son yolculuğuna hazırlık yapmaktadır. Berlin şehri yıkılırken Hitler, ölüm ve yaşam arasındaki seçimi yapmaya çalışır.

4- Enemy Lines (2020) – IMDB Puanı: 4,9

İkinci Dünya Savaşı sırasında işgal altındaki Polonya’nın donmuş, savaşla parçalanmış arazisinde, müttefik komandolardan oluşan çatlak bir ekip, Nazilerin elinden bir roket bilimcisini çıkarmak için düşman hatlarının arkasında ölümcül bir göreve gönderilir.

5- Fetih 1453 (2012) – IMDB Puanı: 6,7

Babası II. Murat’ın ölümünden sonra tahta geçen Sultan Mehmet, dedelerinin hayalini kurduğu, Peygamber’in (s.a.v.) müjdelediği Konstantinopolis’i fethetmeyi kafasına koyar. İstanbul’un fethini konu alan Fetih 1453 filmi, 162 dakika boyunca size savaşın her anını doyasıya yaşatıyor.

Bir Cevap Yazın