2020 Oscar Ödülü Kazanan Filmler

Joker

2020 Oscar ödülleri, 9 Şubat 2020 tarihinde Hollywood’da Dolby Tiyatrosu’nda kazanan sahiplerine ulaştı. İşte 2020 Oscar Ödülü Kazanan Filmler listesi yazımızda!

En İyi Film – Parasite

parasite

Parasite filminde iki aile var: Zengin ve soylu Park Ailesi, yoksul Kim Ailesi. Park Ailesi, lise çağındaki kızları için özel bir eğitmen tutar. Bu eğitmen ise Kim Ailesi’nin genç erkek çocuğudur. Kim’ler, Park’ların içine karışma planı yaparlar ve daha sonra Kim’in genç kızıdır. Zamanla Kim’lerin annesi hizmetçi ve babası özel şoför olarak ailenin içine karışır. Ancak evin eski hizmetçisinin evin içinde çok gizli bir sırrı vardır. Kim Ailesi, ailenin zenginliğinden faydalanmaya çalışırken beklenmedik olaylarla karşı karşıya kalırlar.

En İyi Yapım Tasarımı – Once Upon a Time in Hollywood

once upon a time in hollywood

Leonardo DiCaprio and Brad Pitt star in ONCE UPON TIME IN HOLLYWOOD.

Çok izlenen bir dizide oynayan Rick Dalton, film sektörüne girmek için çalışmalara başlıyor. Dizinin konusu da bu oluyor. Dalton, dizilerden uzaklaşıp filmlerle haşır neşir olmak istiyor. Filmin kadrosunda Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Margot Robbie gibi efsane isimler yer alıyor. Aynı zamanda yönetmenliği ise Quentin Tarantino yapıyor.

En İyi Görsel Efekt – 1917

1917

Filmimiz 1. Dünya Savaşı yaşanırken askerlerin hayatını önemli ölçüde etkileyecek olan bir mesajı ulaştırmakla görevli iki askerin hikayesini anlatıyor. Britanya askeri olan Kıdemsiz Onbaşı Blake ve Kıdemsiz Onbaşı Schofield, imkansız bir görev alırlar. Zamanla mücadele ederken düşman bölgesini aşarak binlerce askerin ölümünü engellemek için bir mesaj ulaştırmaları gerekir. Kurtarılacak askerler arasında Blake’in kardeşi de vardır. Bu yüzden Blake, elinden gelenin en iyisini yapmak zorundadır.

En İyi Film Müziği – Joker

Joker 2020 Oscar Ödülü Kazanan Filmler

Arthur Fleck, başarısız bir komedyendir. Filmimiz de bu başarısız komedyenin başından geçenleri anlatıyor. Arthur, toplumdan dışlanan yalnız bir kalmış biridir. Gündüzlerini geçimini sağlamak için palyaçoluk yaparken geceleri ise mutsuzdur. Arthur, babasız büyümüştür ve annesi ona Happy diye çağırır. Bu lakap onun içindeki mutsuzluğu bastırmasını sağlar. Yaşadığı zorbalıklar nedeniyle psikolojisi yok olma aşamasına gelen Arthur, kendini Gotham Şehri’nin kaosu içinde bulur. Artık Arthur yoktur, Joker vardır.

Bunlara da göz atabilirsiniz: 2020 Yılının En Seksi Dizi Sahneleri

2020 Oscar Ödülü Kazanan Filmler arasından en çok hangisi beğendiniz? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın